საზოგადოება „დღეს კოლუმბიის უნივერსიტეტიდან ჩარიცხვის წერილი მომივიდა სრული 374 000 დოლარიანი დაფინანსებით“ – კიდევ ერთი ქართველი სტუდენტის წარმატება 5 აპრილი, 2024 „თუმცა, ეს ყველაფერი ჯერ კიდევ დასაწყისია. უფრო დიდი ამბიციებიც მაქვს“ - წერს მიხეილ ვაზაგაშვილი სოციალურ ქსელში.
ვინ არიან ქართველი სტუდენტები, რომლებმაც ამერიკელი ბიზნესმენის სტიპენდია მოიპოვეს და სწავლას ესპანეთში გააგრძელებენ 31 ოქტომბერი, 2023 „სტიპენდიის ფარგლებში სტუდენტები შეისწავლიან ესპანურ ენას პიკასოს ინსტიტუტში“
საზოგადოება „100%-იანი გრანტი.. ჭკვიანური შრომით თქვენ შეგიძლიათ მიაღწიოთ დასახულ მიზნებს. იბრძოლეთ მათთვის!“ – საერო სკოლა „ლომისი1“ წარმატებული აბიტურიენტის ისტორიას გვიზიარებს სალომე სარიშვილი 13 სექტემბერი, 2023 საერო სკოლა „ლომისი1“ საზოგადოებას სასიხარულო ინფორმაციას ამცნობს და სოციალურ ქსელში წერს, რომ მათი მოსწავლე ლუკა ფორელიანმა „თავისუფალი უნივერსიტეტის“ 100%-იანი გრანტი მოიპოვა.
საზოგადოება „თავისუფალი უნივერსიტეტის“ კურსდამთავრებული თამარ სულაბერიძე სწავლას იტალიაში, ESCP Business School-ში, მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე ძველ და ამჟამად რეიტინგულ უნივერსიტეტში გააგრძელებს 29 აგვისტო, 2023 „თამარს თანხმობა ჰქონდა ასევე შვეიცარიისა და აშშ-ს რამდენიმე უნივერსიტეტიდან...“
საზოგადოება ხვიჩა, ნუცა, მერაბი, ლაშა… – ქართველები, რომლებმაც ბოლო პერიოდში მსოფლიოს მასშტაბით გვასახელეს სოფო ნამორაძე 19 მაისი, 2023 ბოლო პერიოდში საქართველოს სახელი მსოფლიოს წამყვან ქვეყნებში უდიდესი წარმატებით გაჟღერდა.