ბიზნესი ზუგდიდი-უშგულის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია 11 აპრილი, 2024 გზაზე გაწმენდითი სამუშაოები ჩატარდა.
ბიზნესი 11-25 აპრილს გომბორი-თელავის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდება 10 აპრილი, 2024 შეზღუდვის მიზეზი გზაზე მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოებია.
ბიზნესი მოლითი-ჩუმათელეთის 25 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქცია აქტიურად მიმდინარეობს 4 აპრილი, 2024 როექტის ფარგლებში 13 ახალი ხიდისა და 109 წყალგამტარი მილის მოწყობაა გათვალისწინებული.
ბიზნესი 3-5 აპრილს ღამის საათებში რიკოთის ძველ გვირაბში შეზღუდვები დაწესდება 2 აპრილი, 2024 შეზღუდვის მიზეზი პროფილაქტიკური და დასუფთავების სამუშაოებია.
ბიზნესი სამტრედია-გრიგოლეთის ხიდის აღდგენისთვის საპროექტო კვლევებში ევროპელი სპეციალისტები ჩაერთნენ 28 მარტი, 2024 საერთაშორისო ჯგუფი ხიდის აღდგენის პროექტის შესამუშავებლად სტრუქტურულ, გეოლოგიურ, ჰიდროლოგიურ და სხვა ტიპის კვლევებს ჩაატარებს.