ბიზნესი აზიის განვითარების ბანკის პროგნოზით, 2024 წელს საქართველოს ეკონომიკა 5%-ით, მსოფლიო ბანკის თანახმად კი 5.2%-ით გაიზრდება 11 აპრილი, 2024 2024 წელს რეგიონში ყველაზე მაღალი ეკონომიკური ზრდა სომხეთს ექნება.
ბიზნესი 6 თვეში საქართველოს ეკონომიკა 7.6%-ით გაიზარდა სოფიო ბერიაშვილი 31 ივლისი, 2023 ინფორმაციას სტატისტიკის ეროვნული სამსახური აქვეყნებს.
ბიზნესი „ჩვენმა მთავრობამ შეძლო, ბოლო ორი წლის განმავლობაში საქართველო გამხდარიყო მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე სწრაფად განვითარებადი ეკონომიკა“ – ირაკლი ღარიბაშვილი სოფიო ბერიაშვილი 30 ივნისი, 2023 როგორც პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, ბოლო ორი წლის განმავლობაში საქართველოს 10%-იანი ეკონომიკური ზრდა აქვს.
ბიზნესი მაისში საქართველოს ეკონომიკა 7%-ით გაიზარდა სოფიო ბერიაშვილი 30 ივნისი, 2023 საქსტატის ცნობით, 2023 წლის პირველი ხუთი თვის საშუალო მაჩვენებელი 7.5 პროცენტით განისაზღვრა.
ბიზნესი 2023 წლის პირველ კვარტალში საქართველოს ეკონომიკა 7.7%-ით გაიზარდა – საქსტატის წინასწარი მონაცემები სოფიო ბერიაშვილი 19 ივნისი, 2023 მათი ცნობით, მთლიანი შიდა პროდუქტის დეფლატორის პროცენტული ცვლილება 2023 წლის პირველ კვარტალში 6.8 პროცენტით განისაზღვრა.