ბიზნესი „საქართველო ცივილიზაციის თასი“ – ბრიტანული Channel 4-ი საქართველოს შესახებ დოკუმენტურ ფილმს უჩვენებს 12 აპრილი, 2024 ფილმში ბეთანი ჰიუზი აღწერს იუნესკოს კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლებს, არქეოლოგიურ მასალებს, ქვეყნის კულტურულ საგანძურს, ციხე-კოშკებს, ტაძრებსა და ქართულ ანბანს.
ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი – აქტიურად ვმუშაობთ ბრიტანეთთან პირდაპირი ავიარეისების დანიშვნაზე 10 აპრილი, 2024 საქართველოს ცნობადობა წლიდან წლამდე იზრდება, რაც ბრიტანეთიდან ვიზიტორების ზრდაზე აისახება.
ბიზნესი ლევან დავითაშვილი – ბუნებრივი გაზი ხელმისაწვდომი გახდება საქართველოს მოსახლეობის 94%-სთვის 3 აპრილი, 2024 ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრს საქართველოს პარლამენტში „მინისტრის საათის“ ფორმატში მოუსმინეს.
ბიზნესი „საქართველოს თეთრი ოქრო“ – Die Presse სვანეთის შესახებ წერს 29 მარტი, 2024 Die Presse საქართველოს სამთო ტურიზმის უპირატესობის, უნიკალური სამზარეულოსა და კულტურის შესახებ წერს.
ბიზნესი Moody’s-მა საქართველოს სუვერენული საკრედიტო რეიტინგის პერსპექტივა ნეგატიურიდან სტაბილურამდე გააუმჯობესა 27 მარტი, 2024 პერსპექტივის გაუმჯობესების ძირითადი მიზეზი გეოპოლიტიკური რისკებისადმი საქართველოს მოწყვლადობის უფრო დაბალ დონეზე შეფასებაა