პოლიტიკა „ისტორიულად თქვენისთანა მოღალატეებს ებრძვის საქართველო.. სამარცხვინო ხართ.. რუსულ საფლავში მიექანებით და ექაჩებით საქართველოს“ – გიგი უგულავა რობერტ სტურუას მიმართავს 15 აპრილი, 2024 რეჟისორ რობერტ სტურუას მიერ გაკეთებულ განცხადებას, ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი გიგი უგულავა სოციალურ ქსელში ეხმაურება.
საზოგადოება „ისტორიულად გრძელდება ყველაზე დიდი კონფლიქტი საქართველოში – ნიჭიერ ხალხს ებრძვის უნიჭო ხალხი“ – რობერტ სტურუა 15 აპრილი, 2024 რობერტ სტურუას განცხადებით, საბოლოოდ ნიჭი მაინც იმარჯვებს.
საზოგადოება რობერტ სტურუა: „30 წელია „ვეფხისტყაოსანზე“ ვმუშაობ.. თუ დავდგამ, რასაკვირველია, ყველას დაგემშვიდობებით – დამკლავენ, ჩამქოლავენ და მომკლავენ“ 4 მარტი, 2024 „პირველი ვერსია რომ გავაკეთე, 2000 წელს ვუახლოვდებოდით. ყველაფერი მქონდა კომპიუტერში, მაშინ კომპიუტერი ძვირი და იშვიათი იყო და მომპარეს“.
საზოგადოება რობერტ სტურუა იუბილარია – რეჟისორს 85 წელი შეუსრულდა ნინო გოგილაშვილი 31 ივლისი, 2023 რობერტ სტურუა რუსთაველის თეატრში მე-20 საუკუნის 70-იანი წლებიდან მოღვაწეობს, სადაც არაერთი წარმოდგენა შექმნა.
სოც. ქსელები რობერტ სტურუა: ჯემალ ღაღანიძე 90 წლის გახდა! – „გახდებოდაო“ – შემისწორებს ვიღაც… მსახიობები მაშინ ტოვებენ ამ ცოდვილებით გატენილ მხარეს, როცა ჩვენ მაყურებლებიც მივდივართ! 21 აპრილი, 2023 რეჟისორი რობერტ სტურუა მსახიობ ჯემალ ღაღანიძის 90 წლის იუბილესთან დაკავშირებით სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს.