საზოგადოება თამარ გაბუნია: ქიმიოთერაპიასთან, ჰორმონოთერაპიასთან და იმუნოთერაპიასთან დაკავშირებული მედიკამენტები, რომელიც ონკოლოგიური დიაგნოზის მქონე პაციენტებისთვისაა საჭირო სრულად დაფინანსდება 6 აპრილი, 2024 პაციენტს შესაძლებლობა აქვს გაიდლაინების შესაბამისად მკურნალობის სრული კურსი საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამის ფარგლებში დაფაროს.
ჯანმრთელობა დღეს სიმსივნით დაავადებულ ბავშვთა 90% სრულად იკურნება – ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაცია ნატალია ხარაშვილი 22 თებერვალი, 2024 კვლევაში ნათქვამია, რომ ბავშვთა სიმსივნეების მკურნალობაში მედიცინამ საგრძნობი პროგრესი განიცადა
პოლიტიკა შალვა პაპუაშვილმა იაშვილის კლინიკის ონკო-ჰემატოლოგიურ ცენტრში მოთავსებული ბავშვები მოინახულა 6 იანვარი, 2023 იაშვილის კლინიკის ონკო-ჰემატოლოგიურ დეპარტამენტში ამჟამად მკურნალობას 20 ბავშვი გადის.
ალისა, რომელმაც კიბოსთან ბრძოლის უახლესი მეთოდით მწვავე ლეიკემია დაამარცხა, უკვე სახლშია და სკოლისთვის ემზადება ნატალია ხარაშვილი 15 დეკემბერი, 2022 „ალისას დაავადებამ უკან დაიხია, ჩვენ ვაგრძელებთ მონიტორინგს, მაგრამ ახლა ის სახლშია და უკვე სკოლისთვის ემზადება“.
ბიზნესი გერმანულ ჰოსპიტალში სიახლეა – ონკოლოგიური პაციენტების მკურნალობის პროცესში გერმანელი ექიმები ერთვებიან მარი მელიქიშვილი 2 ივნისი, 2022 პირველ ეტაპზე, მოხდება პაციენტის დიაგნოსტირება