ჯანმრთელობა დღეს სიმსივნით დაავადებულ ბავშვთა 90% სრულად იკურნება – ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაცია ნატალია ხარაშვილი 22 თებერვალი, 2024 კვლევაში ნათქვამია, რომ ბავშვთა სიმსივნეების მკურნალობაში მედიცინამ საგრძნობი პროგრესი განიცადა
„მინდა გაიაზროთ, თუ რამდენად მძიმე მდგომარეობაა მედიცინაში დღეს საქართველოში, რომ ამ გადაწყვეტილების მიღებისთვის 10 წელი დამჭირდა” – ალექსანდრე ბარბაქაძე 25 აპრილი, 2023 "სანამ სახელმწიფო დონეზე არ დაიწყება რეზიდენტების და უმცროსი ექიმების საკითხის მკაცრი რეგულირება (მათი სასწავლო და სამუშაო პირობების გაუმჯობესება), მანამდე მჯერა, რომ საქართველოს კარგი სამედიცინო მომავალი არ უწერია"
ბიზნესი საქართველოში 50-მდე ფარმაცევტული საწარმოდან სტანდარტის დაკმაყოფილებას მხოლოდ 3-4 კომპანია შეძლებს, დანარჩენებს გაჩერება მოუწევს 5 აგვისტო, 2022 საქართველოში რეგისტრირებულ 32 ფარმაცევტულ საწარმოს საქმიანობა შეეზღუდა
ბიზნესი თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში სტაჟირებაზე მყოფ ინსბრუკის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტებს თსსუ-ის საპატიო დოქტორი ირმა კვიცარიძე შეხვდა 28 ივლისი, 2022 ,,უკვე ხუთი წელია, რაც თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ინსბრუკის სამედიცინო უნივერსიტეტს შორის გაცვლითი პროგრამა არსებობს"
სოც. ქსელები „ეს ორი ექიმი უნდა ნახოთ მანამ, სანამ ნახავთ ფსიქიატრს…“- ნანუკა ჟორჟოლიანი სამედიცინო რჩევებით ფორტუნა ავტორი 28 იანვარი, 2022 ნანუკა ჟორჟოლიანი საზოგადოებას „ტიკ-ტოკის“ საშუალებით აძლევს რჩევებს