ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი – აქტიურად ვმუშაობთ ბრიტანეთთან პირდაპირი ავიარეისების დანიშვნაზე 10 აპრილი, 2024 საქართველოს ცნობადობა წლიდან წლამდე იზრდება, რაც ბრიტანეთიდან ვიზიტორების ზრდაზე აისახება.
საზოგადოება ქუთაისის აეროპორტში ოპერირებას ავიაკომპანია Pegasus-ი იწყებს 11 ნოემბერი, 2023 „ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ ერთი წარმატებული პროექტი დავასრულეთ.“
ბიზნესი საქართველოს აეროპორტები 26 მაისის თემატიკით გაფორმდა სოფიო ბერიაშვილი 26 მაისი, 2023 საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების დირექტორის, ირაკლი ქარქაშაძის განცხადებით, წელს, 26 მაისის კონცეფციაა „თავისუფლების სიყვარულით“.
ბიზნესი USAID-თან ჩვენმა ერთობლივმა კვლევამ აეროპორტების მიხედვით 5 საუკეთესო პოტენციური მიმართულება გამოავლინა – ირაკლი ქარქაშაძე სოფიო ბერიაშვილი 5 მაისი, 2023 საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების დირექტორმა ირაკლი ქარქაშაძემ ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში USAID Georgia-ს მისიის ხელმძღვანელის მოადგილეს, დევიდ ჰოფმანს უმასპინძლა.
ბიზნესი ქუთაისიდან ათენისა და სალონიკის მიმართულებით ფრენების სიხშირე იზრდება სოფიო ბერიაშვილი 3 მაისი, 2023 ირაკლი ქარქაშაძემ საქართველოში საბერძნეთის ელჩს ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში უმასპინძლა და სამომავლო გეგმები გააცნო.