პოლიტიკა ვიმედოვნებთ, კანონს ასეთი სახით არ მიიღებენ – გერმანიის საელჩო 12 აპრილის პრესკონფერენციაზე ოლაფ შოლცის განცხადების ნაწყვეტს აქვეყნებს 15 აპრილი, 2024 „არსებობდა გარკვეული რეგულაცია უნგრეთში, რომელიც ევროპის სასამართლომ გააუქმა“
პოლიტიკა აშშ-ის, ევროკავშირისა და დიდი ბრიტანეთის ელჩები ირაკლი კობახიძეს ხვდებიან ნინო გოგილაშვილი 15 აპრილი, 2024 ელჩები მთავრობის ადმინისტრაციაში ნმივიდნენ.
პოლიტიკა პრემიერ-მინისტრი აშშ-ის, ევროკავშირისა და წევრი ქვეყნების ელჩებს “უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ” კანონპროექტზე საჯარო დისკუსიას სთავაზობს 14 აპრილი, 2024 საქართველოს პრემოერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ამერიკის შეერთებული შტატების, ევროკავშირის და ევროკავშირის წევრი ქვეყნების ელჩებს "უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ" კანონპროექტზე საჯარო დისკუსიის გამართვას სთავაზობს.
პოლიტიკა „აგენტი“ ითქვა, თუ არ ითქვა, არანაირი მნიშვნელობა არ აქვს, რას მიედ – მოედებიან? მნიშვნელობა აქვს იმას, რომ გერმანიის კანცლერმა, თქვა, რომ არ შეიძლება ამის დაბრუნება, ეს არ არის ევროპული კანონი – პრეზიდენტი 12 აპრილი, 2024 „არ გამიკვირდა შოლცის პოზიცია, ეს არის საწყისი იმისა, რასაც გაგვიმეორებენ არაერთხელ ამ პერიოდში.“
პოლიტიკა ირაკლი კობახიძე: არ შეიძლება იყოს ტოლობის ნიშანი გაუმჭვირვალობასა და ევროინტეგრაციას შორის, მაშინ გამოდის, რომ ღირებულებები დამდგარა თავდაყირა 12 აპრილი, 2024 „ერთადერთი, ტოლობის ნიშანი შეიძლება იყოს გამჭვირვალობასა და ევროინტეგრაციას, გამჭვირვალობასა და დემოკრატიას შორის.“