ბიზნესი აზიის განვითარების ბანკის პროგნოზით, 2024 წელს საქართველოს ეკონომიკა 5%-ით, მსოფლიო ბანკის თანახმად კი 5.2%-ით გაიზრდება 11 აპრილი, 2024 2024 წელს რეგიონში ყველაზე მაღალი ეკონომიკური ზრდა სომხეთს ექნება.
ბიზნესი მსოფლიო ბანკმა საქართველოს 2023 წლის ეკონომიკური ზრდის პროგნოზი გაზარდა 8 ივნისი, 2023 რაც შეეხება 2024 წლის ეკონომიკური ზრდის პროგნოზს, მსოფლიო ბანკი მას უცვლელად ტოვებს და აცხადებს, რომ 2024-2025 წლებში 5%-იანი ეკონომიკური ზრდა იქნება.
ბიზნესი საერთაშორისო სავალუტო ფონდმა საქართველოს ეკონომიკური ზრდის პროგნოზი 5%-მდე გაზარდა სოფიო ბერიაშვილი 11 მაისი, 2023 ამის შესახებ დღეს საერთაშორისო სავალუტო ფონდის მისიის ხელმძღვანელმა, ჯეიმს ჯონმა განაცხადა.
ბიზნესი ეროვნული ბანკი წლის ბოლოს 1%-იან ინფლაციას და 5%-მდე ეკონომიკურ ზრდას პროგნოზირებს სოფიო ბერიაშვილი 10 მაისი, 2023 მონეტარული პოლიტიკის კომიტეტმა რეფინანსირების განაკვეთის 0.5 პროცენტული პუნქტით შემცირების გადაწყვეტილება მიიღო.
ბიზნესი საქართველოში 2023 წელს მოსალოდნელია ეკონომიკური ზრდის შენელება 4.4%-მდე – მსოფლიო ბანკი სოფიო ბერიაშვილი 6 აპრილი, 2023 მსოფლიო ბანკის პროგნოზით, ეკონომიკური ზრდა სამხრეთ კავკასიაში სავარაუდოდ მკვეთრად შესუსტდება 2022 წელს არსებული 7 პროცენტიდან 3 პროცენტამდე 2023 წელს, რადგან ზრდა შენელდება ძირითად სავაჭრო პარტნიორ ქვეყნებში, მათ შორის ევროკავშირში.